Çarşamba, Eylül 19, 2012

VİTRAY ÇALIŞMASI ...

Merhaba ;
Bugün , hasta Minik Oyuncum ile VİTRAY çalışması yaptık :)  Lakin bu  biraz farklı bir vitray :)  AKILLI BEBEKLERİN OYNADIKLARI 365 OYUN kitabının 124.sayfasından esinlenerek gelişti.

Oyun şöyle;

Şeffaf desifiks (yapışkanlı kap) in üzerine , farklı şekillerde kestiğiniz , çeşitli renklerdeki şeffaf kağıtları yapıştırarak bir vitray çalışması yapıyorsunuz..
Çok kolay .fakat eğlenceli bir oyun...
 Her yaş grubu ile zevkle oynanabilir. Hatta biz o kadar eğlendik ki; bu oyunu farklı şekillerle ileri de de oynamayı düşünüyorum .. Mesela aynı renkleri ;desifiksimizin üzerinde bir arada dizebiliriz ileride,ya da şekilleri gruplama çalışmaları falan yapabiliriz.Alışılmış çalışmalara nazaran ,bence bu da  bir alternatif ;)

Çalışmayı kolay yapabilmek için,mantar panomuzun üzerine; desifiksi,ters bir şekilde  koyarak raptiyeledik..Ve gerisi Minik Oyuncuya kaldı..Eser tamamlanınca da odamızın camına yapıştırdık.
Çalışmamızı sabah yaptık fakat fotoğraf makinemizde sorun olduğu için akşam fotoğraf çekebildim.Artık anlaşıldığı kadar..fikir olması için  koyuyorum :)

Gündüz gözüyle , gerçekten vitray gibi duruyordu :)


Çalışma ile ilgili not ekleyecek olursam, bizim gibi ay gruplarında ; daha küçük bir çalışma alanı kullanılması çalışmayı daha verimli ve sıkıcılıktan uzak kılabilir :) Ayrıca boşlukların da oluşmasını önler.

RENKLİ CAMLAR ,RENKLİ EVLER ;)))
MUTLU GÜNLER :)

2 yorum:

  1. Kıyamam ben o hasta oyuncuya. Ne kadar güzel bir eser çıkarmış ortaya! Demek hasta olmasa Osmanlı mimarlarına taş çıkartacak (;
    Sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. haha ZEYNEP :)) harikasın yaa :))

    YanıtlaSil