Salı, Ekim 02, 2012

Anneannenin Vitrini :) ( kapak eşleştirme oyunu)

Hafta sonu yaptığımız ANNEANNE evi ziyaretinde, oturma odasında açık olan televizyon münasebetiyle ,Minik Oyuncuyla salonda vakit geçirmek zorunda kaldık..Aslında bu bir 'zorundalık'tan çok, ikram oldu bize:)
Anneannemizin ışıııııl ışıııııl parıldayan vitrinine hücuuuuum ettik :) Bilirsiniz işte eğer bir anneanneniz varsa;  onun evini başına yıkabilirsiniz :)  ! 'Gık ' derse ,ne olayım:) Benim tonton anneannem de böyleydi ..Çocukken ona istediğimiz şımarıklığı yapabilirdik.
'Torun baldan tatlı' dedikleri böyle birşey olsa gerek.
. İşte bizim anneanne de güle oynaya açtı vitrinin kapılarını ! :) Hoş annem bu konularda bizim çocukluğumuzda da serbestti sağolsun. Kadıncağızın tüm değerli 'kırılacak' larını adından da beklendiği üzre KIRDIK! :) Abimle yaptığımız çift kale maçlarda ,ziyan zebil oldular kendileri..

İşte Minik Oyuncunun da ANNEANNE vitriniyle tanışma zamanı gelmişti ! :) Döktük ne varsa ortaya..sonra bunlardan oyunlar ürettik kendimize...Benzer ıvır zıvırın, kapaklı olanlarını aldık önümüze, kapaklarını da bir kenara koyduk ve başladık doğru kapağı aramaya :)

Daha sonra da , 'bul karayı,al parayı 'adıyla da ünlenen ( :S  ) fincan altında saklı olanı bulma, oyunu oynadık.
Şansımıza küçük dayının oyuncak zarı ortalardaymış onu kullandık. Minik Oyuncunun bu tip oyunlardaki,konsantrasyonuna hayranım :) Tek sefer bile  şaşmadan buldu :)


Eğer yanınızda oyuncağınız yoksa ,aslında daha da şanslısınızdır ! Çünkü herşeye OYUNCAK gözüyle bakabilir, çok ilginç materyallerle ilginç oyunlar ,bildik oyunlar,eğlenceli oyunlar üretebilirsiniz..

Geniş Bakış Açısı dileklerimle :)

1 yorum:

  1. Oyun kurma tarzınızı kendi tarzıma çok yakın buluyorum, ben de herşeye oyuncak gözüyle bakanlardanım. Keşke aynı dönemlerde doğum yapsaydık, daha çok faydalanabilirdim sizin oyunlardan :(

    YanıtlaSil