Salı, Ekim 02, 2012

SONBAHAR AĞACI ve Yapakların Şarkısı

Sonbaharı çok severim...Sarı yapraklar...Şıkır şıkır yağan yağmurlar...Nazlı nazlı esen rüzgar...Sonbaharda beni bir neşedir alır ..Yazdan daha çok gezer tozarım ..Daha çok severim sonbaharı..
Minik Oyuncuyu da katıyorum şimdilerde bu 'sonbahar sevgi'min içine ..Beraber geziyoruz,yağmurda yürüyüp ,dans ediyoruz :) SONBAHAR YAPRAKLARINA ŞARKILAR SÖYLETİYORUZ :)
Çocukluğumdan beri çok severim bu oyunu.. Kuruyan yapraklara basarak ,şarkılar söylemeyi ,,Hatta çocukluğumun o masumluğuyla ' acaba yaprakların canı yanıyor mudur? ' diye endişe etmişliğim ve ardından 'yok canım, onlar kuru yapraklar..vakti doldu.. artık canlı değil onlar...' diyerek de  kendimi teskin etmişliğim çoktur.
Bugün de Minik Oyuncuyla sonbahar yaprakları topladık beraber..Sonra eve gelip,bu yapraklarla bir SONBAHAR AĞACI yaptık.

 Anne verdi ,Minik Oyuncu yapıştırdı...Bir yandan da sonbaharda yaprakların sarardığını anlattı annemiz..Dalların kuruduğunu.. Kuruyan yaprakların yere düştüğünü, biz oynayalım diye :)İşte SONBAHAR AĞACIMIZ..
 
Yaptığımız çalışmayı çok sevdi, Minik Oyuncu..Çalışma odamızın duvarına astık ve her geleni ,elnden tutup büyük bir sevinçle ağacımızın yanına götürdük. ' ağaaaaaç ,raprak '
 
Ardından da, kalan yapraklarımızla ,en sevdiğimiz işlerden birini yapıp,SONBAHAR ŞARKISI söyledik :)   ;
 
 
MUTLU SONBAHARLAR :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder