Cuma, Kasım 30, 2012

Bebek Giydirme Oyunu Yaptık ....(Hava koşullarına göre giydirme :)

Merhaba bugün haftanın konusu ile ilgili oyunumuz, uzun zamandır aklımda olan ve yapmak istediğim birşeydi.
Bebek giydirme oyunu :)Oyun için kıyafetleri vs kendim çizdim.Şablon bulamadım maalesef.Zaten ziyadesiyle anlaşılıyor:) Resmim berbattır ..
Neyse , taşınabilir bir oyun(cak) olmasını istediğim için keçe bir fon üzerine yapmaya karar verdim ve bazı küçük detaylarda(kıyafetleri nerede muhafaza edeceğimiz gib,)  Hilal'İn sitesinden esinlendim :) Bakınız; http://oyuncakdukkani.blogspot.com/2010/11/bebek-giydirme-aktivite-kitab-sac.html

Aslında ilk önce karton bir bebek hazırlamıştım ama ,keçe üzerine cırt cırtlar daha kolay yapışabildiği için, onu iptal ettim.Keçenin üzerinde siyah teyellerle bir bebek görüntüsü oluşturdum.
Hilal'den esinlendiğim gibi, kıyafetleri koyabilmek için  ,artık materyal kutumdaki ,Şeffaf nevresim takımı paketlerimi kullandım:D Onları da elimle ,keçeye diktim.

Tüm kıyafetlerin arkasına cırt yapıştırdım.Tabi Tırtıklı kısmını. Yolculuklarda yanımızda gezdireceğimiz için ,dökülkmelerini önlemek amaçlı ,şeffaf kısımlara da birer cırt yapıştırdım.PÜF NOKTASI; !! eğer şeffaf kısımlarda, zeminden yana olan cırtı tırtıklı tarafından yapıştırırsanız kıyafetleri çıkartırken sorun yaşamazsınız.Çünkü kıyafetlerin arkasında da tırtıklı cırt olduğu için,eğer zemine yakın kısımda tırtıklının  zıddı olursa çıkartırken birbirlerine yapışıyorlar ve minikler için açması zor oluyor.

Tabi teyelle yaptığımız bebek silüetinin arka kısmı felaket görünüyordu:) Onun da üzerine bir gölge bebek yapıştırıverdik >) Oldu da bitti :)

Yine kapatıp muahfaza edebilmek için ,kapak kısmının kenarlarına da karşılıklı şekilde cırtlar yapıştırdım.

 


Konumuzla ilgili kısmına gelirsek;Minik'e hava koşullarını söyledim ve ilintili kıyafetleri bebeğe giydirmesiini istedim.

Sıcak, güneşli havalara göre  bir kreasyon ;


Yağmurlu hava için;


Karlı ya da soğğukkkk havalar için;

DİPNOT;o kafadaki peruk gibi duran mavi şey:) kar beresi:D

Ayrıca kıyafetler silüetin üzerini örtecek şekilde denk geliyor normalde..bu kuzucuk işi:D
Bu da yayılıp, seçiliş hali :) Fikir için koyuyorum...

Keyifli Günler Diliyorum...
SEVGİLERİMLE...

3 yorum:

 1. Cok guzel olmuş ellerine saglık canım
  Bir yazında bebeklere 365 gün Aktivite kitabından bahsetmiştin, nasil kitap fikir verirmisin canım. Orijinal seyler varsa almak istiyorum bende

  YanıtlaSil
 2. tesekkur ederiz :))
  ETKA'nin annesicim :) kitap fena degil ama bizde 2 yasa kadar olan kisma hitap edeni vardi.COk da tatmin edici degil acikcasi.onun yerine ALİ CANKİRİLİ'nin BENİMLE OYNAR MİSİN ANNE ? adli kitabini tavsiye ederim.cok hos fikirler var :)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. severek oynasın miniğiniz.

  sevgiyle

  YanıtlaSil