Pazartesi, Kasım 26, 2012

Minik Oyuncu'nun Kütüphanesi (2); 12 -24

Minik'e ilk  doğum gününü kutlar kutlamaz,çağ atlamışcasına aldığımız kitaplar oluyor, şimdi bahsedeceklerim:)

1) REMZİ KİTABEVİ İLK 100 SÖZCÜK
http://www.remzi.com.tr/kitap.asp?kitapId=1744&anakategori=63&kategori=137
Yineliyorum; yabancı kitapların çevirilerini beğenmesem de bu kitap baya işimizi gördü.Yine de bizim hayatımızı yansıtan, daha güncel kitaplar hazırlanması gerektiğine inanıyorum. Mesela televizyon resmini ben bile tanıyamıyorum :))) O kadar eski televizyon :)

2) PEARSON YAYINCILIK NEŞELİ SAKLAMBAÇ SERİSİ
Resmen ayıla bayıla aldığım ve çok da sevdiğim ,Minik'in de her zaman sevgiyle, ilgiyle incelediği bir seri..Bizde iki kitabı var.BICI BICI VE TAŞITLAR. Minik bir ara banyodan soğuduğu için BICI BICI yı seçmiştim ama pişman oldum:S Hayvan seslerinin olduğu kitabı alsaymışım keşke :)Tam bir hayvan dostu olan oğluşa..
Sayfalarda bir odanın resmi var ve bir bebeğin.Bebek her sayfada birşeyini kaybediyor ve yandaki sayfada kaybettiği eşyasını arıyorsunuz beraber.Bunun için ,mesela koltuk resminin altına pencereler,kapaklar yapmışlar,kaldırıyorsunuz ama 'aaa aa yok!' :) Genelde en büyük kapağın altından çıkıyor ve işin güzel yanı  ,ışığa duyarlı olarak eşyanın sesini de çıkartıyor..Plastik gemi vuuppp vuuppp gibi..
Ayrıca, zaman ilerlediğinde şunu da farkedebilecek Minik; ilk sayfadaki görüntü ve yan sayfada saklambaç oynanılan eşyalar aynı odanın sahneleri..Parça bütün ilişkisi kurabilmeleri,farkındalıklarını geliştirebilmeleri için güzel bir kitap..
Kitapların fiyatları biraz yüksek ama indirimleri takip etmenizi tavsiye ederim.Biz MİKADO yayıncılıktan 20şer TLye almıştık.

3) FİSHER PRİCE LİTTLE PEOPLE ,ARABALAR,KAMYONLAR,UÇAKLAR VE TRENLER

http://www.oyuncakdenizi.com/fisher-price-little-people-arabalar-kamyonlar-ucaklar-ve-trenler-egitici-kitap.html
Bu serinin elimizdeki ilk ve tek kitabı. Minik çoğu sabah uyanır uyanmaz açar bu kitabını.Yine kapaklar ve pencerelerle renklendirilmiş bir kitap.En sevdiğim özelliği de zaman ilerledikçe kitabın farklı özelliklerinden faydalanabilecek olmamız.Bu kitapta da pek çok eğitici bilgi veriliyor.Şekiller,renkler,rakamlar vs..
Serinin diğer kitaplarını da indirim fırsatlarını değerlendirerek almak niyetindeyim :)

4) KAYDIRAK YAYINLARI MERVE TIRNAĞINI KESİYOR
http://www.kitapdunyam.com/k/891938/merve_tirnagini_kestiriyor_yasemin_demirci.htm

Bu kitabı, A101 deki bir indirim haftasının arta kalanlarında buldum ..Ve çok beğendim.Bu da yine pencereler kullanılmış ,bir karakter eğitimi kitabı.

5)KAYDIRAK YAYINLARI TAKİTAK SELAM VERİYOR
Bu kitap da ,yine A101 ganimetlerinden :) KARAKTER EĞİTİMİ ktabı.Bu kitap çok farklı ve hoş bir tasarıma sahip. 3 boyutlu mobil şeklinde tasarlanmış.


 Kitabı açıp,ortada kurdela ile bağlıyorsunuz ve yuvarlak bir sahneniz oluyor.Tam miniklere göre !
Aslında ,ön kısımlarda da mobil hayvanlar vardı fakat MİNİK 'in DENEYSEL ÇALIŞMALARIna kurban gitti..:) Canını çıkara çıkara oynadı bu kitapla.
Bu seri de,2 yaş kütüphanemizin listesinde..

6)İŞ BANKASI YAYINLARI HAREKETLİ KİTAPLAR (BİLHASSA 18 +)
MUAZZAM bir seri !..Ayakta alkışlanacak eserlerden.. Elimize aldığımız gibi AŞIK olduk bu kitaba.
http://www.ilknokta.com/urun/127808/Hareketli-Park.html
Sayfalarda hareket eden kısımlar var.Hem eğitici hem de inanılmaz eğlendirici.Tabi sizin tiyatral yeteneğiniz de eklenince işin içine,değmeğin kitapla geçirilen vaktin keyfine :)
Allah kısmet ederse Minik Oyuncu'ya 2 yaşdoğum günü hediyesi
olarak bir kütüphane kurmak istiyoruz.İşte bu serinin devamını da o kütüphaneye saklıyoruz:)
7)KAKNÜS YAYINLARI CEMİLE SERİSİ (KARAKTER EĞİTİMİ) (BİLHASSA 18 +)
Uyku öncesş ve gün ortası serimiz:) Bu kitaplar Minik'in elinin altında durur her zaman.İstediği zaman açar açar bakar ve alıp alıp bana getirip okutturur :)
Hayvanlardan ziyade çocuğun bağ kurabileceği kız ve erkek çocuk  karakterlerden oluşan kitapları daha çok seviyor ve tercih ediyorum ..
Her yaş grubunda tekrar tekrar okuyabileceğimiz,yazı dili ve resimlendirmesi çok başarılı bir seri..

8) ARI YAYINLARI
https://www.kitapveoyuncak.com/kitap-detay/ninemin-gozlukleri/336.html
Bu serinin 10 kitabı da var elimizde. Yine A 101 nimetleri :) Tanesi 1 tlden almıştık..Öyle aman aman ,mutlaka alınılıp okunulması gereken kitaplardan değil bence.Ama resimli kitaplara geçiş yapan yürüme çağı çocukları için, sürekli el altında tutabileceği,hırpalayabileceği,büyük ve renkli kitaplar.

İşte böyle..2 yaş ve üstü kitaplarını ise ,Minik'imizin doğum gününden sonra paylaşabileceğim :)
SEVGİLERİMLE.BOL OKUMALAR.

KİTAP SEVEN MİNİKLER DİLEKLERİMLE..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder