Pazartesi, Aralık 17, 2012

22 Ayı Geride Bıraktık !...Bir Şükür Yazısı ..

Bu blogu 2 şey için açtım.  Benim gibi ; oyun ,aktivite arayan annelere bir nebze de olsa fikir olması için ve en çok da; Minik adamıma bir anı olması için :)

İşte O'na ,geride bıraktığı aylarında,yıllarında  yaşadığımız güzellikleri anlatmak ,hatırasını tutmak da çok hoş bir hediye olacaktır diye düşünüyorum..
Bu anı armağanı fikri için, Etka'cığımın annesine teşekkürler. http://etkaca.blogspot.com/

'Ne de çabuk geçivermiş 22 ay !...
Ne de çabuk büyümüş benim Minik Adamım !
Yuvamıza katıldığı ilk günden ,ilk andan beri bize MUTLULUK,AŞK,SEVGİ,HUZUR,İMAN VE ŞÜKÜR'ü doyum doyum tattıran nur yüzlü evladım..
Sevgini tarif etmek öylesi imkansız ki! Hangi kelimeleri seçsem,nasıl biraraya getiriversem bilemiyorum !
Bildiğim tek şey, bir kadının dünya üzerinde tattığı ve tadacağı en büyük nimetmiş annelik !...

Bana anneliği ilk tattıranım..Canım yavrum..
Eski fotoğraflarımıza baktık babacığınla ; ne kadar da Minik!mişsin... Rabbimin mucizesini seyreylemişiz sende ,an be an büyümene şahitlik ederek...

Ne büyük bir gayret,merak ,cesaret lutfeylemiş  Rabbim sizlere!! Her saniyeyi kıymetli addetmişsiniz..İşiniz ,göreviniz büyük vesselam..

Dünyaya gelişinle daha, Rabbimin o minicik bedenine verdiği kuvveti,gücü,aşkı,csesareti,mücadeleyi gösterdin bize, Rabbimin izniyle..
Ne de zorlayıcı, mucizevi,,ancak duaların gücüyle aşılabilecek bir an idi o an !
Aştık çok şükür !..

Daha doğru bakmayı bile beceremezken ,şaşı şaşı bakarken etrafına, herşeyi kaydetmeye başlamışsın bile.. Hep bir mücadele, hep bir gayretin peşindesin.. 5.5 aylıkken yerlerde sürünme gayretin..6 aylıkken emeklemen.. 7 /8 aylıkken ayaklanıp sıralama çalışmaların ve onlarca kez yere kapaklanmana rağmen pes etmemen :)
10.bucuk aylıkken kimseyi dinlemeden ,kendinden emin adımlarla,yürümen , hatta koşman !:)
Hemen peşi sıra bıdır bıdır konuşma çabaların...
Sürekli bir gayret sürekli bir mücadele !!
Tüm çekmece,dolapları binlerce defa açıp kapatmak suretiyle hatmetmen..
Herşeyi ama herşeyi büyük bir hayret ile tefekkür etmen ! :) Seyreylemen..

Güldü gülecek, emekledi emekleyecek, yürüdü yürüyecek,konuştu konuşacak derken ,büyümüşsün bile Mis kokulum..Cennetim..

Artık  tam anlamıyla ailemizin bir ferdisin :)

Kooooskoca 22 aylık bir abi ! :)
Furkan Emre'nin abisi..
Bu ay neler yaşadık,neler kattın o MİNİK hayatına ? ;

* Dua etmeyi öğrendin..
Furkan Emre'Miz hasta oldu bu ay..Sen anladın elbette ve daha 2/3 kere görmüş olduğun bu minik bebek  için ,tek kuzenin için üzüldün..Çok üzüldün..  'KURKAN UFF OO DU ! ' diye hüznünü paylaştın herkesle..

Biz 'Allah şifa versin 'dedik .Sen 'AMİN' diyiverdin her seferinde ..

Sonra Furkan Emre'mizin iyi haberlerini aldık; bu kez 'KURKAN CİCİ!' UF DİTTİ ' ! dedin herkeslere..

* Kelimelerde ustalaştın bu ay.. Artık dağarcığındaki kelimeleri not almıyorum bile..
Hala yarım ,tatlı ,komik sözcüklerin;  bu arada.. 'ABARA '  'OPOTÜS ' ' AAPOTOT ' gibi :)
* 4 kelimelik cümleler kurmaya da başladın artık. ' ANNE BAT MEN BUUDUM ' :) gibi..

*Kitap aşkımız tavan yaptı ! :) Hergün ,her gece hemen tüm kitaplarını okuyoruz. elbette 'BERADER ' olmak şartıyla :) Kitaplardki karakterlerle kendini özdeşleştirmeye başladın artık.
Bir POFİ miz var ki, Yazanların elleri dert görmesin:) Pofi yiyor diye, yemek yiyor , uyuyor diye yatağa koşuyoruz şu sıra..

* Aktivite ve oyunlarımızdan artık çok daha fazla keyif alıyorsun..Anne 'haydi yeni oyuna! dediği zaman ,sevinç çığlıkları atıyorsun,zıpzıp zıplıyor hophop hopluyorsun :)

*Bana masallar anlattırıyorsun..Ve bir kez anlattığım uyduruk masalı unutmuyor, hatırlatarak tekrar anlatmamı istiyorsun.'Oyuncaklarını paylaşmak istemeyen ahtapot'un masalı gibi..

*Bu ay ilk HAREKETLİ ŞARKInı öğrendin..Şarkılarımıza hareket eşlik ettirmeye başladık artık.

*'ERDUURUUL' ERTUĞRUL'dan GANGAM STYLE dansını öğrenmişsin :) Ve hiç izlemediğin, müziğini bile dinlemediğin bu dansa bayılıyorsun :)

*Mücadele etmeyi öğrendin.Başlattığımız çocuklu gezmelerimizle birlikte,yaşıtlarınla mücadele etmeyi ,sessiz ,pasif kalmamayı öğrendin :) Şu an itidalde değilsin ama elbet doğru yolu öğreneceksin:)

*Anneni paylaşabilmeye başladın.Daha önce kucağıma bir bebek alsam, hemen kendini yere atar üzülür ,ağlardın :) Şimdi ise bebeği beraber alıp,beraber sevip ,oynatıyoruz..

*Bizi şaşırttın:) Yaz mevsiminin üzerinden 4 geçmiş olmasına, yazın hiiiiç DONDURMA yememiş olmana,, senin yanında da DONDURMA yenmemiş olmasına rağmen, Dedenin gösterdiği kitaptaki resime bakıp, kimse söylemeden ' DONDURNDAA ! dedin ! :)
Biz anlamaz, bilmez sanarken yine kayıttaymış meğer senin minik kafa ..

Bir kez daha ,Rabbimin siz miniklere ,biz büyükler görsün de Şükretsin, imanları tazelensin ,kuvvetlensin diye verdiği mucizeleri seyreyleyip, şükrettik..

Başta da dediğim gibi artık bir fertsin evimizde..Yemekten sonra, babasının peşi sıra; taburesini kaptığı gibi banyoya koşan, uyku saatlerini uzattıkça uzatmaya çalışan, kandırmacaları,şakaları öğrenmiş olan,  bugüne kadar hiç izlemediği televizyona yavaş yavaş merakı uyanan ,kendine has istek,merak ve zevkleri oluşan..

Bir minik adamsın işte ! Kalbimde, aklımda yeri kelimelerle tarif edilesi olmayan ..

Bir Minik adamsın anne babasına şükrün en güzelini yaşatan..
Rabbime binler şükür ..Milyonlar şükür seni bize verdiği..Seninle Kendisini bize seyreylettiği için..

2 yorum:

  1. bu duygularin farkinda olarak yasamak ne buyuk bir guzelliktir...

    YanıtlaSil
  2. Nice 22 aylara 22 yaşlara canım :) Minik adamının büyüyüp koca abi olduğu günleride sağlıcakla kutlarız burdan inşallah :)

    YanıtlaSil