Salı, Aralık 25, 2012

Haftanın Konusu; ŞEKİLLERLE SANATSAL ETKİNLİKLER ; GARGARA ŞİŞESİ İLE PÜSKÜRTMELİ BOYAMA

Minik oyuncum; şekillere meraklı şu ara..Temel şekilleri öğrenmiş..Vallahi bir suçum yok:)) Özel bir çaba sarfetmedim:) arada duymuş ,kitaplardan,oyunlardan  vs görmüş:) Yoksa aynı fikirdeyim HALAA  ; henüz erken:)
İşte durum böyle olunca, bu haftaki oyunlarımızı,işlerimizi şekillerle yapmaya karar verdik..

Bugünkü etkinliğimiz şöyle idi;

Bitmiş ve atmaya kıyamadığım,bir  fısfıslı gargara şişesinin içerisine , SU ,GIDA BOYASI ve yoğunluk için de az biraz UN  koyarak bir boya hazırladık.. (boşa dememişler' atma samanı ,gelir zamanı ':)  )
Bir ŞABLON edindik..
Bu şablonu mukavvadan keserek kolayca elde edebilirsiniz,ama biz işin kolayına kaçtık.Elimizde olan bir şablonu kullandık...

Ve gerisiiii minik ellere kaldı... SPREYLİ PÜSKÜRTME BOYAMA :)
Tabii minik adamcağızım,boyayı görünce çıldırdığından mütevellit püskürtme kısmını beceremedi,eli de acıdı açıkçası..Beraber bastırdık biz de..Yine de keyifli ve farklı bir eğlenceydi:)

Ardından, dolabımızdaki şekilleri bulduk beraber, ne varsa döktük ortaya,Minik herbirisini eline alarak hangi şekil olduğunu söyledi ve snıflandırdı..
(dare (kare) ,daayre (daire) ,üdden (üçgen) :))     )

İşte minik adamın sınıflandırma şaheseri:)    (halımız da karışık desenli olduğu için işler burdan biraz karışık görünmüş ama :))

DİPNOT; harf kartlarını taradık beraber..Bu kartların ne olduğunu sordum.. Önce ,nesnenin adını söyledi. 'portakal 'gibi, ardından elimi (ve kendi elini )portakalın üzerinde gezdirerek ' ŞEKLİNİN ne olduğunu 'sordum. Bu kez beklenen yanıtı alabildim:))
Ardından tüm nesnelerde aynı ilişkiyi kurabildi..
Demek ki neymiş,ne istediğimizi açıkça ifade edecekmişiz:) Onlar gerisini biliyormuş:)))))

İşte böyle, pratik oyunlarla keyifli birgün geçirdik bugün..

Sizlerin de keyifli günler geçirebilmesi temennilerimle..

2 yorum:

  1. BLOĞUNUZU ÇOK BEĞENDİM.YARATICILIĞINIZA HAYRAN OLDUM. SÜREKLİ TAKİPTEYİM.

    YanıtlaSil
  2. :))) Ne güzel sözler:)) Çok teşekkür ederim:)) Ordan burdan bulduklarımız ,biraz kitaplar biraz da çocukluluğun mecburii getirisi hayal gücü:)
    :)) Hoşgeldiniz öyleyse:)

    YanıtlaSil