Pazar, Ocak 13, 2013

Streç Filmle Boyama ve Baskı Tekniği (Annlere Etkinlik Kitabı Önerisi)

Tübitak Yayınlarının; 'KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENDİRİCİ VE EĞİTİCİ ETKİNLİKLER 'adlı kitabını çok sevdim ,aldığıma çok sevindim ve geç almış olduğum için de bir o kadar üzüldüm... Kitabın boyama teknikleri bölümünde, STREÇ İLE BOYAMA yazısını görür görmez ağzım sulandı resmen :)) En sevdiğim mağazada %80 indirimi görmüş ve bana uygun en güzel cicileri bulmuş kadar mutlu oluyorum, böyle orjinal oyunları görünce :) Oyun çok basit..Kağıda biraz boya döküyorsunuz;
Sonra üzerine streçinizi koyuyorsunuz;
Sonra daaa; mıncırıyorsunuz ! :)) Parmaklarınızı bastırarak, gezdirerek srtecin altıdnaki boyaların karışmasını ve kağıdın üzerinde gezinmesini izliyorsunuz :))
Streci kaldırdığınızda ;işte muhteşem sanatınız karşınızda ! Hem de hiç bir yer batmadan !! (Bu kısma babamız bayıldııı ! )
Streçte baya fazla boya kaldı ve bunları öylece atmaya kıyamadık, hemen ,duvarımızdaki kraf kağıdımıza yapıştırıp STREÇ BASKI yaptık..
Kağıdın sol tarafında yaptığımız streç boyamalardan arta kalan boyalarla yapılan streç baskılar var.O kadar hoş görüntüler oluştu ki, kağıdımız kuruduğunda; kaldırıp atmadan önce ; bu baskılı kısımları kesmeyi ve daha sonra bunlarla KARTlar hazırlamayı düşünüyorum ;)

3 yorum:

  1. Cok Guzel biz de ne zamandir boya yapmadik ilk boyalama yapacagimiz Zaman bunu denicez ins. Kitap taki fikirleri paylastiginiz Icin tesekkurlet

    YanıtlaSil
  2. ay ay ay çok sevdim bu streç filmli boyama işini ,yapalım bizde :)

    YanıtlaSil
  3. evet süpermiş bu boyama bizde deneyelim..

    YanıtlaSil